Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/concepticmimarlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 OFİS DEKORASYONU | CONCEPT İÇ MİMARLIK

OFİS DEKORASYONU

ofis dekorasyon

Ofis Dekorasyonu Hakkında

Dekorasyon kavramı, genellikle ev ile bağdaştırılır ancak bu yanlıştır. Çünkü dekorasyon kavramı hayatımızın her yerinde karşımıza çıkıyor. Bu makalemizde sadece ofis dekorasyonuna değineceğiz.

Ofis dekorasyonu, her ne kadar önemsiz görülse de önemlidir. Sebebi ise verimliliği arttırma özelliğidir. Çalışma bölgenize yükleyeceğiniz anlam ve önem, sizin çalışma azminizin belirleyicisi olacaktır. Dekorasyon yapılırken yüklenen bu anlamlar, çelitli objelerle veya renklerle yapılabilir. Örneğin bir kum saati, çocuk fotoğrafı çerçevesi vb.

Ofis dekorasyonu için öncelikle gerekli bir alana ihtiyacınız var. Alana sahip olduğunuz andan itibarek zevkinizi ve stratejilerinizi, dekorasyon ile ifade edebilirsiniz. Anlam ifade ederken kurumsal kimlik, çerçevesinde hareket etmelisiniz. Çünkü yapacağınız dekorasyonlar, kurumunuzun yapısı hakkında ipuçlar verecektir. Dekorasyon yaparken çalışanların da fikirlerini almanız, size fayda sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki, dekorasyon yapılan yerde en fazla işçi kalır.

Ofis Dekorasyonu Yaparken

Öncelikle ofis dekorasyonu yaparken kendinizden bir şeyler katmalısınız. İşiniz hakkında ipuçları veren semboller, tasarımlar, çeşitli şeyler kullanabilirsiniz. Bunu akıl yolu ile de yapabilirsiniz. Tabi bu işlemi yaparken ambleminizden de bir şeyler katmanızı öneririz. Dikkat çekici, algısı yüksek renkleri de ofis tasarımlarınızda kullanarak farkındalığı arttırabilirsiniz. Renklerin, verdiği psikolojik mesajları da göz önünde bulundurarak, sektörünüze uygun renkleri tercih edebilirsiniz. Müşteriler için seçeceğiniz objeler; mobilyalar vs. oldukça rahat ve asil olmalıdır. Çünkü ilk izlenim her zaman önemlidir. Müşteri ile pozitif bir ortamda yapacağınız görüşmelerin daha verimli geçeceğine de eminiz. Referans çalışmalarınızı, çerçeveletip giriş koridoru boyunca asmanızda da bir sakınca görmüyoruz. Son olarak da depolama alanı oluşturmalısınız ve işe yarayan hiçbir şeyi atmamalısınız.

Ofis Dekorasyonunun Başarı Arttrıcı Özelliği

Yapılan araştırmalara göre işlevsel ve doğru bir şekilde yapılan ofis dekorasyonu verimliliği arttırmıştır. Ofiste en çok vakit geçiren kişilerin işçiler olduğunu söylemiştik. Bu bağlamda fikirleri alınan işçiler kendilerini özel hissecektir. Kendilerini özel hisseden işçilerin, performansıda da artış görülecektir. İnsanların, içini ferahlatacak renklerin kullanılması, ofis alanında koltuk, masa gibi objelerinde rahat ve kişiye göre ayarlanabilir olması fiziksel ve ruhsal olarak destek sağlayacaktır. Bu bağlamda da işçinin başarısı artacak, şirketiniz başarılara doyamayacak!

İLETİŞİM

Yenilikçi İç mimarinin en hızlı , en kaliteli geridönüşümü için bizimle hemen iletişim kurun.