İç Mimar Ne İş Yapar

Ic Mimar Ne Is Yapar

İç mimarların görevleri arasında yaşanılan mekânları güzelleştirerek daha estetik bir görünüme ulaştırmak vardır. Bu sayede mimarlar, insanlar için en ideal olan alanlar yaratmış olur. İç mimarların yaptıkları mimari dekorasyonlar bu ortamların düzenlenmesi olup, bu mekanları yaşam için daha uygun ve daha güzel bir yapıya getirmektedir.

  İç mimarların tasarımını yaptıkları alanlar iç mimarlık arasında ev, mağaza, ofis, lokanta, bahçe okul, hastane vb. yapılar bulunmaktadır. Yaşamaya elverişli olan her türlü iç mekanda tasarımlar yapmakta olan iç mimarlar, bu alanların yapısına göre tasarımlarını tamamlamaktadır. Ayrıca çevre düzenlemeleri de yapan iç mimarlar, tasarımın başlangıcından itibaren en iyi şekilde tasarım yaparak sonuca ulaşırlar.

  İç Mimarın Görev Alanları Nelerdir?

  İç mimarlar genel olarak evlerin tasarımını değiştirmekte ve daha güzel bir ortam yaratmaktadır. Ek olarak ise, çok geniş yelpazelerde işler yapmaktadır. Geniş yelpazede olan bu alanların tasarımı en uygun ve modern şekilde iç mimarlar tarafından kısa sürede içinde yapılır ve müşterilerine teslim edilir. İç mimarların tasarımını yaptığı alanlardan bazıları ise şunlardır;

Evlerin iç mekan tasarımı

Havaalanları

Ofisler

Hastaneler

Alışveriş merkezleri

Kafe ve pastaneler

Kütüphane tasarımı

Sinema tasarımı

Sahne vb. mekanların tasarımı

Bankalar

Fuar tasarımı

Otel iç mekanları

Karavan tasarımı

  Yaşam Alanı Dekorasyonunda İç Mimar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

  İnsanlar için yaşam alanları ne kadar önemli ise, iç mimarlarda o kadar önemlidir. Çünkü ev, ofis, otel ve işyeri gibi alanların iç mimarlar tarafından dekore edilmesi, yaşam alanlarının daha güzel ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bütün bunlardan dolayı iç mimar seçimi de oldukça önemlidir. Seçeceğiniz iç mimar, iyi bir eğitim görmüş ve işinde büyük ilerlemeler kaydetmiş olması önemlidir. Çünkü sizin yaşam alanlarınızı emin ellere bırakmamız, sizin için oldukça önemlidir. İç mimar seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır;

İyi bir üniversite eğitimi almış olması gerekir

Uzun yıllardan beri çalışıyor olması gerekir

Hemen hemen bütün yaşam alanlarında iş yapmış olması

Yaptığı bütün işlerin kaydını tutan ve işinin ehli bir iç mimar seçmeniz oldukça önemlidir.

  Türkiye’de İç Mimar Unvanı Alabilmek İçin Ne Yapılmalı?

  İç mimar, ev, ofis, işyeri, otel, sahne, okul, hastane ve diğer bütün yaşam alanlarının içini dekore eden bir meslek dalıdır. İç mimar olabilmek için Türkiye’de eğitim görmek şarttır. Türkiye’de ilk iç mimar eğitimi 1925 yılında, şimdiki adıyla bilinen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi olan, Sanayi Nefise Mektebi’nde verilmiştir. Türkiye’de iç mimar unvanını alabilmek için en 4 yıllık bir lisans eğitimi almış e Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine Üye olmak gerekir. Ayrıca alanında kendini geliştirmek isteyen iç mimarların, lisans programından sonra yüksek lisans yaparak doktora eğitimini de tamamlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM

Yenilikçi İç mimarinin en hızlı , en kaliteli geridönüşümü için bizimle hemen iletişim kurun.