Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/concepticmimarlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 İç Mimari Hizmeti | CONCEPT İÇ MİMARLIK

İç Mimari Hizmeti

İç mimari tasarım rastgele bir mekanın içini planlama sürecine denir. Alanların bereketli ve şık kullanılmasına müteveccih yapılan iç mekan planlamaları, çizim ve teknik çözümler, neticeyi güzelleştirir.

 İç mimarlık olarak adlandırılan tasarım ve netice süreçlerinin tamamı bireylere işlevsel hayat alanları katmak ve görsel ambiyansı sağlamak için yapılır. Pek çok etmen iç mekan tasarımında rol oynar.

 •         Görsel etkenler,

 •         Dokunsal etkenler,

 •         İşitsel etkenler.

 İç Mimarlık Hizmeti Verenlerin Uzmanlık Alanları

 Tasarımcı, alakalı materyallerini doğru kullanarak lüzumlu olan estetikliği yaratır. Bir nevi nesnelere yeniden biçim vermektedir. Tasarımcının sahip olması gereken konuların başında mobilyalar ve aksesuarlar gelmektedir. İç mekan tasarımı yapanların en çok kullandığı malzemeler:

 •         mobilya,

 •         ışıklandırma,

 •         halı ve yer kaplamaları,

 •         boyalar ve duvar kaplama yöntemleri,

 •         metaller ve yapıları,

 •         sanatsal değerler.

 İç Mimar Ne iş Yapar?

 İç mimar, bireylerin yaşadıkları yerleri daha kullanışlı ve şık hale getirmek için değişik eşya ve aksesuarları kullanarak tasarım ve çizim yapan şahıstır. Daha iyi, sıhhatli, tehlikesiz ve rahat bir fiziki bir civar planlarlar. Bireylerin yaratıcılığı en ehemmiyetli etmen olarak görülür.

 İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Arasındaki Fark Nedir?

 İç mekan tasarımı, iç mimarlar tarafından yapılır ve her teferruatın teknik olarak hesaplanmasını gerektiren bir aşamadır. Dekorasyon ise iç mimarlığın bir kısmını oluşturan ve daha çok şahsi zevklere göre tasarımın yapıldığı süreçtir. İç mimarın mekan planlamasından sonra kişilerin değişik zevklerine göre dekorasyon süreci sonlandırılır. Her iki süreç de zevklidir ve hoş duygular yaşatır.

 İç Mimarlık Neleri Kapsar?

 İç mimarlık, tasarımı yapılacak olan bir yerin güvenliğinden, estetiğinden ve işlevselliğinden sorumludur. Kısacası birçok alanda iç mimarlara iş düşmektedir. Bu nedenle iç mimarlık hizmeti de önem arz etmektedir. İç dizayna dair alınacak ya da yerleştirilecek ne varsa hepsinin yükümlülüğü iç mimarların üstündedir.

 Neden İç Mimarlık Hizmeti Almalısınız?

 Bu sorumlulukların altından kalkılabilmesi için uzman bir iç mimarlık hizmeti almanız gerekmektedir. Güven içinde tasarımların yapılması tek başına yeterli değildir. Tasarım yapıldıktan sonra uygulama kısmında da yine aynı güvenin devam etmesi gerekmektedir. İç mimarlık hizmeti almak bu yüzden oldukça önemlidir.

 Tüm alanın gerektirdiği ihtiyaçları tek başınıza seçip almaya çalışmak yorucu olacaktır. Bu da yapılan işin zevk vermemesine ve istenildiği gibi sonuçlanmamasına sebep olabilir. Bu kadar ince düşünmek zorunda kalmak yerine uzman kişilerden iç mimarlık hizmeti almak her zaman daha faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM

Yenilikçi İç mimarinin en hızlı , en kaliteli geridönüşümü için bizimle hemen iletişim kurun.