Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/concepticmimarlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Mimari Proje Nedir | CONCEPT İÇ MİMARLIK

Mimari Proje Nedir

mimari proje

Genel olarak bakıldığında inşaat projesi kağıt üzerinde yapı ruhsatı ve inşaat izni olan çalışmalar bütünü şeklinde bilinir. Ancak evin tam olarak arzu edildiği gibi olmasını sağlayan, inşaata geçilmeden tasarlanmış olması gerçekte mimari proje olarak öne çıkar. Kurumsal bir anlayışla uzmanların ellerinde tamamlanacak olan mimari projeler, sonuç olarak inşaata geçildiği zaman bir yapboz gibi geriye kısımları bir araya getirmek kalmalıdır.

  Özellikle İnşaat esnasında planlamanın gerçekleşmesi derme çatma evlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Plansız ve izinsiz şekilde ele alınan inşaatlar her daim ciddi sorunlar teşkil eder. Bu sorunları yakalanmamanın temeli ise önceden profesyonel bir destek elde etmektir.

  Eksiksiz Planlama ile Mimari Proje

  Hayallerdeki eve kavuşabilmek için mutlaka profesyonel bir anlayışla, uzmanların elinde hayat bulmuş mimari proje ihtiyacı vardır. İnşaat öncesinde masa başında ustalıkla ele alınan çizimler, sürpriz yaşatmadan ve hayal kırıklığına uğratmadan etkileyici bir görsel ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı mimari projelerin yapı başlamadan önce ele alınarak tasarlanması büyük bir öneme sahiptir. Yeni evin kusursuz bir anlayışla tamamlanmasının temelinde mimari projeler yatar. Bu sebepten dolayı projelendirme süreci bir evraktan çok ev için hayati önem taşıyan unsur şeklinde öne çıkmalıdır.

  Mimari Projeler Neleri Kapsar?

  Kavramsal açıdan mimari proje birçok farklı unsuru kapsamaktadır. Ele alınacak olan ev tasarımı herhangi bir eksik kalmaması ve kusursuz bir yapı ortaya çıkması adına, yapının belli başlı bazı bölümleri bu süreç içerisinde ele alınır.

  – İnşası ele alınacak yapının tüm planları.

 – Dış cephe görünüşü.

 – Yapıp kitlelerinin birbirleri ile orantısı.

 – İç mekan ayrımı.

 – Mimari açıdan bir evin gerekli tüm detayları.

  Bütün bu detayların açık şekilde ortaya çıkması mimari proje olarak bilinmektedir. Tüm veriler matematiksel açıdan hesaplanmakta ve nerede ne olduğu ortaya çıkarılarak, yaşanılası ve konforlu bir alan ortaya çıkmaktadır.

  Mimari Proje Çizimi

  Mimari projeler konusunda tecrübe sahibi olan uzman mimarlar kontrolü altında çizilir. Özellikle bu konuda yasal gerekliliğin ele alındığı, tam donanıma sahip bir çalışma kapsamında mimari proje çizimi gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayı mutlaka kurumsal bir anlayışla destek almak oldukça önemlidir. Günümüz teknolojik unsurlar sayesinde artık eskisi gibi elle çizim yerine, 3 boyutlu tasarım üzerinden incelikli bir işçilik gerçekleşmektedir.

  Tabii sadece mimar değil aynı zamanda mühendis ile beraber iş birliği içerisinde ekip çalışması çok önemlidir. Evin sağlam ve inşaat kurallarına uygun şekilde ele alınması, güvenli bir proje taslağı ortaya çıkabilmesi uyumlu çalışmaya bağlıdır. Tüm tasarımların hem mühendisin hem de mimarın onayından geçmesi gerekir.

  Profesyonel Mimari Proje

  Tamamen profesyonel bir anlayışla ele alınması gereken mimari projeler, kurumsal firmalar bünyesinde gerçekleşmelidir. İleride sorunların çıkmaması ve maliyetin yükselmemesi için, aynı zamanda, tam istenilen bir ev projesi oluşması noktasında güvenli bir destek bu konuda temel unsurdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM

Yenilikçi İç mimarinin en hızlı , en kaliteli geridönüşümü için bizimle hemen iletişim kurun.