Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/concepticmimarlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 DEKORATİF YAŞAM ALANLARI | CONCEPT İÇ MİMARLIK

DEKORATİF YAŞAM ALANLARI

Dekoratif Yaşam Alanları

pastedGraphic.png

Estetik duygumuz yaratılışımızla gelen bir özelliğimizdir. Bu duygu kişisel bakım ve çevresel unsurların yanında, yaşam alanlarımızda da önemli bir yer tutar. Modern dekorasyon fikirleri teknoloji ve yeni nesil yapı malzemeleri ile birleşerek göz alıcı görselliğe kavuşmuş pek çok unsuru çevremizde görmemiz mümkündür.  Alçı sıva, asma tavan, boya, badana, duvar kağıdı, elektrik tesisatı, kartonpiyer, fayans, seramik, laminat parke, pvc, epoksi, poliüretan malzeme grubunda temelden çatıya ne varsa her detay ayrı usta ellerde bir sanat eserine dönüşebilir. 

Birbirinden güzel dekor fikirlerine gün içinde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri olan oturma odası ile başlayalım. 

Oturma Odası 

pastedGraphic_1.png

Tıpkı bir gardırop düzeni gibi birbirinden farklı renkleri ve stilleri bir araya getirerek oluşturacağınız dekorasyon için perdeden halıya, camdan döşemelere kadar her ayrıntıyı farklı stillerden seçilebilir. Evlerinizde dekoratif dokunuşlar yaparken evin bütününü ya da bölümlerini ayrı ayrı dizayn edebilirsiniz. 

Dekoratif alanlarda yaşamak için işe baştan başlamak, dizayn ve tasarımlara açık yerleşkelerden konut sahibi olmak önemlidir. Örneğin deniz, akarsu, göl gibi doğal görünümlerden hoşlananlar için mekan seçiminin bu tür yerlere yakın olması hayallerinizdeki tasarım için işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Diğer taraftan mekanın darlığı ve genişliği, mobilya seçimi ve ortam da tercih edilecek renkler de hoş bir görsellik açısından son derece önemlidir. Diyelim ki uzun ve dar bir oturma odanız var. Böyle bir alan için açık renkli ya da Retro tonlarda mobilyalar tercih edilmeli, sade tasarımlar küçük ayrıntılarla süslenerek abartıdan kaçınılmalıdır. Bu sayede daha derli toplu bir mekan görüntüsü elde edilebilir. 

Eğer alan bakımından ferah bir oturma odanız varsa sıcak tonları, pudra tonlarla buluşturarak birbirinden güzel kombinler yakalayabilirsiniz. Bu tür oturma odalarında biblo, tablo, görkemli lambalar, vazolu ya da sarkaçlı çiçek objeleri kullanılarak mekanın görselliği daha zengin hale getirilebilir. 

Salon

pastedGraphic_2.png

Oturma odasından farklı olarak genellikle misafirler için kullandığımız salonlarımızda alan kavramı oturma odası seçimleri ile benzerlik gösterse de salonlardaki alan alternatifi daha fazladır. Son dönemlerde salonlarda gözde tasarımlar arasında yer alan boydan boya cam duvar önüne konulacak rahat ve şık bir oturma grubu ile sizlere ve sevdiklerinize doyumsuz bir manzara keyfi yaşatabilir. 

Yaz kış klima alternatifi bulunsa da salonlarınızda şık bir şömine, gerçek odunların bulunduğu detaylar, dekoratif aydınlatma unsurları, egzotik bitkiler, ergonomik tasarımlar ve farklı konforlar sunan elektronik detaylar önemlidir. Salonlarda kullanılacak duvar kağıtları, epoksi döşeme ve duvar detayları ise hareketlilikten hoşlananlar için beklentileri önemli ölçüde karşılamaktadır. 

Ebeveyn ve Çocuk Odaları

pastedGraphic_3.png

Ebeveyn ve çocuk odaları için bizim sizlere tavsiyemiz seçimlerinizi sadelikten yana kullanmanızdır. Uyku sağlığı bakımından yeterli konforu sağlayan yatak ve tekstil ürünlerinin yanında duvar boyalarında krem ve tonlarını kullanmak, mobilyalarda dikkat çeken ayrıntılar tercih etmek yerine doğal görselliklere yönelmeniz daha doğru olur.  Yorgun bir günün ardından dinlenmek ve iş yaşamının stresini temiz bir uykuyla geride bırakmak için sade ve havadar bir yatak odası seçiminden daha güzeli olamaz. 

Ebeveyn odaları ile ilgili bir başka ayrıntı ise giyinme odasının ayrı bir yerde olmasıdır. Eğer eviniz müsaitse giyinme odasını farklı bir yerde olmasında fayda var. Bu yatak odanızın çok dağılmasını önler ve size özel kıyafetlerinizi daha hijyenik mekanlarda muhafaza edebilirsiniz. Bunun için de ergonomik dolaplardan ve dekoratif yataklardan faydalanabilirsiniz. 

pastedGraphic_4.png

 Genç odalarında ise gençlerin özgün dünyasına hitap eden ve onların aidiyet duygusunu geliştirerek seçimlerini kendilerinin yaptığı mobilyalara ve dekor unsurlarına yer vermek daha doğru bir seçim olur.

pastedGraphic_5.png

Bebek ve çocuklar eğlenceden hoşlandıkları için onlara seçeceğiniz mobilyalarda çizgi film karakterleri ya da fantastik unsurları kullanabilirsiniz. Yalnız burada da aşırıya kaçmamanız önemlidir. Bebeklerin sağlıklı bir uykuya ihtiyacı vardır. Çocukların ise uykunun yanı sıra ders ve sosyal çalışma etkinliklerini sürdürdükleri yatak odalarında antibakteriyel halı, perde ve mobilya ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

Mutfak

pastedGraphic_6.png

Mutfak tasarımlarında ahşap dolaplar ve elektronik cihazlar bir arada bulunur.  Bütüncül şıklıktan hoşlananlar için ana rengin hakim olduğu her detay genel geçer olsa da özgün tasarımlardan hoşlananlar için bu değişebilir. Evlerinizdeki diğer bölümler gibi mutfaklarda bulunan detaylar da mutfağa özgü ayrıntılar içerebilir. Örneğin meyve desenli masa örtüleri, kahve fincanı detaylar ya da meyve sebze figürü şeklindeki saklama kapları gibi. Elektronik aletler için ise dijital tasarım ayrıntıları dekorasyonda farklılıklardan hoşlananlar için idealdir. Örneğin ankastre setler farklı geometrik şekillerde ve ya İstanbul detaylı olabilir. 

İLETİŞİM

Yenilikçi İç mimarinin en hızlı , en kaliteli geridönüşümü için bizimle hemen iletişim kurun.