Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/concepticmimarlik.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Statik Proje Hizmetleri Nasıl Gerçekleşir | CONCEPT İÇ MİMARLIK

Statik Proje Hizmetleri Nasıl Gerçekleşir

statik proje

Mimari projenin sona ermesi ile beraber binanın hareketli ve sabit yüklere karşı direncinin hesaplanması konusunda, statik proje büyük bir öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı statik analize gerçekleşmesi mimari projenin tamamlanması ile beraber başlanmalıdır. Bu konuda kurumsal firma bünyesinde verilen hizmet eşliğinde, maliyet de statik proje aşaması üzerinde ele alınır.

  Statik Proje Hizmetleri

  Binanın taşıyacağı yük ile beraber ayrıca çizim ve hesaplamalar, statik proje hizmetleri içerisinde yer alır. Özellikle bilimsel kurallar ile beraber ilgili yönetmelik üzerinden bu konudaki çalışmalar gerçekleşir. Hataya yer verilmeyecek şekilde kusursuz bir çalışma doğru plan ve projelendirme ile sağlanır. Özellikle doğru şekilde statik projesi ele alınmayan yapılar ciddi tehlikeler ile karşı karşıya kalabilir. En önemlisi deprem yüklerinin belirlenmesi konusunda tüm unsurlar kusursuz şekilde ele alınmalıdır. Böylece tamamen sağlıklı ve güvenli bir yapı altında ikamet etmek mümkün hale gelir.

  Statik Proje Hazırlarken Ele Alınması Gereken Hususlar

  Mimari yapının tamamlanması ile beraber gerçekleştirilmesi gereken statik proje konusunda, ele alınması gereken belli başlı bazı hususlar bulunmaktadır.

  – İmalat metodoloji ile detay kuralları

 – Yeterli sayıda kesitler

 – Aplikasyon ve temel ile kat kalıp planları

 – 3D yapı modeli üzerinden görüntü hazırlaması

 – Betonarme ve çelik ile kolon ve kiriş gibi her türlü imalat detayı

  Tüm bu hususlar kurumsal bir hizmet anlayışıyla profesyonellerin kontrolünde ele alınır ve statik proje her mimari yapı için hatasız tamamlanır.

  Aşamaları ile Statik Proje Hizmetleri

  Mimari yapının güvenliği ve sağlamlığı konusunda statik proje üzerinden tüm unsurlar eksiksiz şekilde ele alınmalıdır. Bu konuda yetkili ve uzman mühendisler ışığı altında, müşteri memnuniyeti ile güvenlik ön plana alınarak aşamalar gerçekleşir. İlk olarak taşıyıcı sistemin anlaşılabilmesi adına en uygun yapı formu belirlemesi gerçekleşir. Aynı zamanda sistemin bir şeması çalışmalar içerisinde yer alır. Yapı kullanırken etki edecek olan yükler ve dirençler üzerinden hesaplama gerçekleşir. Tabii yapı için kullanılan malzemenin mekanik özellikleri için tespit gerçekleşir. Kısacası bütün hesaplamalar, kontroller ve denetlemeler ele alınmak suretiyle aşamalı olarak statik proje hizmetleri gerçekleşir.

  Profesyonel Statik Proje Danışmanlık Hizmeti

  Statik proje hizmetlerinin yanı sıra aynı zamanda danışmanlık desteği de sağlanmaktadır. Bu doğrultuda ele alınan mimari proje ile beraber eş zamanlı olarak statik projede hazırlanır. Böylece zaman ve mali kayıplar yaşanmadan, emniyet ve sağlık açısından tüm unsurlar statik proje kapsamında öne çıkarılır. Bu konuda statik proje hatırlatmak amaçlı site üzerinden iletişim kurmak yeterlidir. Profesyonel ve kurumsal hizmet anlayışı doğrultusunda, binaların emniyeti için akılcı çözüm yöntemleri destekleniyor.

  Güvenilir Hizmet Anlayışı ile Statik Proje

  Her türlü mimari yapı için tamamen güvenilir bir hizmet anlayışı doğrultusunda, profesyonel statik proje desteği sağlanmaktadır. Konusunda tecrübe sahibi uzmanlar ve mühendisler ışığı altında, her türlü mimari yapının estetik açıdan güvenlik ve emniyeti çalışmalar bünyesinde ele alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM

Yenilikçi İç mimarinin en hızlı , en kaliteli geridönüşümü için bizimle hemen iletişim kurun.